Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Воскресенье, 05.01.2025
Главная » 2014 » Сентябрь » 15 » Україна збільшує диверсифікацію атомного палива
15:38
Україна збільшує диверсифікацію атомного палива
Україна шукає енергетичної незалежності від Росії і, слідом за газом, уряд планує диверсифікувати поставки ядерного палива на вітчизняних АЕС. «Росатом» на українському ринку може витіснити американська корпорація Westinghouse

Перші контракти з американцями почав укладати 2012-му році уряд Азарова-Арбузова. Згодом, 2013-го домовленості пролонгували. Зараз компанія Westinghouse готова постачати Україні більше ядерного палива. «Україна повинна бути відкритим, вільним ринком. Я думаю, що ми можемо бути цінними «Енергоатому». Ми постачаємо їм нові технології, досвід, для них вигідно і корисно мати двох постачальників. Якщо ми зможемо, ми розширимо поставки», - каже старший віце-президент компанії Westinghouse Хосе Гутьєрес.За нинішніх умов ця американська компанія може забезпечити ядерним паливом третину українських реакторів. Бо вітчизняні АЕС побудовані за радянським зразком.

Найкраще паливо для них - від російського «Росатому». Для американської компанії важко виробляти ТВЕЛи за чужими стандартами, кажуть аналітики. «З їхнього боку можна було б очікувати на реалізацію проектів з будівництва нових блоків електростанцій, Україна в цьому має потребу, адже буде виводити старі блоки рано чи пізно. і за таких умов їхні блоки абсолютно були б готові для використання палива Westinghouse», - наголошує експерт з енергетики Юрій Корольчук.Ціна американського ядерного палива буде трохи вищою, ніж російського. Все з тієї ж причини: ТВЕЛи за радянським зразком - не дуже знайома американцям технологія. Однак використовувати таке паливо для реакторів загалом безпечно, проблеми можуть виникати тільки при поєднанні російських та американських ТВЕЛів в одному реакторі, каже експерт з атомної енергетики Людвіг Литвинський.Тож невдовзі ласий шматок української атомної енергетики може стати яблуком розбрату між Westinghouse та Росатомом.

Що, між іншим, може зробити ціни на ТВЕЛи більш конкурентними.«Ринок доволі великий, він становить майже 600 млн доларів. і втрачати навіть сотню мільйонів доларів російська компанія не планує», - стверджує Юрій Корольчук.В українському «Енергоатомі» наразі планують продовжити контракт із Росатомом. Сподіваються, що перші ТВЕЛи з нової партії надійдуть на Южно-Українську АЕС у листопаді. 

Просмотров: 402